/Býval to školský autobus. Teraz je z neho útulný dom na kolesách

Býval to školský autobus. Teraz je z neho útulný dom na kolesách

Keď väčšina z nás premýšľa o kúpe domu, obracia sa s touto požiadavkou na realitných maklérov. Toto však neplatí o Felixovi Starckovi a Selime Taibiz Expediton Happiness. Tento párik kreatívcov namiesto oslovenia realiťákov išli na web, kde našli starý, 20 ročný školský autobus, ktorý rovno kúpili. Pár pôvodom z Nemecka, musel skočiť na let do USA, aby mohli tento autobus vyzdvihnúť a začali na ňom usilovne pracovať. O dvanásť týždňov neskôr ho zmenili na nepoznanie. Stal sa z neho úchvatný dom na kolesách. Pozrite si malú ukážku ich nového neuveriteľného domčeku na kolesách, ktorý môže byť sebestačný vďaka fotovoltaickým solárnym panelom.

Prehliadka začína širokým záberom zadnej časti autobusu, ktorý bol premenený na spálňu. Môžeme vidieť taktiež aj kuchyňu, ktorá obsahuje dostatok priestoru pre linku a ostatné predmety kuchynského vybavenia.

kuchyňa

Tu je ďalší záber na tú istú časť, no z iného uhla pohľadu. Fotografii dodáva výnimočnú atmosféru práve zaujímavé osvetlenie s nezvyčajným dizajnom.

kuchyňa

Tento záber umožňuje vidieť perspektívu prednej časti autobusu spolu so štvornohým priateľom.

A tu je ďalší krásny záber kuchyne, kde môžete vidieť dych berúci výhľad z okna. Záber, ktorý umocňuje pocit z tohto domu na kolesách a dáva tomuto pojmu nový rozmer. Mnoho malých domčekov ostalo po vybudovaní stáť na jednom mieste, no Felix a Selima chceli dobrodružstvo a dom na kolesách im ho aj pomohol dosiahnuť.

sporák a výhľad von

Nižšie môžeme vidieť spálňu, ktorá má jednoduchý, no očarujúci dizajn.

spálňa

Dokonca aj kúpeľňa v tomto domčeku je ako zo sna!

kúpelňa

Ako môžete vidieť, aj sedadlo vodiča je osadené na drevenej podlahe, ktorá prechádza až do prednej časti vozidla.

miesto šoféra

Tu môžeme vidieť pár krásnych dizajnových perličiek v podobe dekoratívnych svietidiel, ktoré prinášajú jedinečnosť do tohto krásneho príbytku.

žiarovky

Ak túžite po ešte lepšej prehliadke na tento úžasný kedysi školský autobus, no dnes už domček na kolesách, máte šťastie. Selima a Felix vytvorili prehliadku na YouTube. Pozrite si ju tu.

Zdroj: www.itinyhouses.com    Fotky: www.itinyhouses.com  

Preložil: Ecoprodukt.sk

Už od roku 2010 sa pohybujeme vo svete inovatívnych technológii, ktoré riešia problém elektrického pripojenia mimo elektrickej siete - Off grid. Našim cieľom je pomáhať šetriť energiu, pretože ako prax ukazuje úspora nevyrobenej energie je ešte efektívnejšia, ako vyrobená energia.