/Nectar Sun alebo alebo ako ušetriť až 70 % nákladov za ohrev vody
dom a mince

Nectar Sun alebo alebo ako ušetriť až 70 % nákladov za ohrev vody

Fotovoltaika ako systém budúcnosti

Fotovlotaický systém využívajúci solárne panely  na ohrev teplej vody sa začína tešiť čoraz väčšej popularite už aj na Slovensku. Trend znižovania nákladov za ohrev vody a zvyšovanie energetickej sebestačnosti je čoraz populárnejší a podporovaný aj samotnou Európskou úniou. Mnoho ľudí už pochopilo, že vďaka fotovoltaickým systémom môžu niekoľkonásobne znížiť svoje náklady a ušetriť tak peniaze pre seba a svoju rodinu, nov neposlednom rade prispieť ekologickému štýlu života.

Solárny ohrev teplej vody

Vysokoefektívny spôsob na ohrev teplej vody pomocou slnečnej energie vám zabezpečí zariadenie s názvom Nectar SUN. Tento systém sa skladá z fotovoltaických solárnych panelov (FV), regulátora a už nainštalovaného elektrického ohrievača vody resp. kotla. Regulátor je možné napojiť prakticky na všetky elektrické ohrievače, ktoré sú v nehnuteľnosti k dispozícii. Zariadenie je možné pripojiť priamo k ohrievaču bez zásahov do elektrických rozvodov nehnuteľností, čo zabraňuje vzniku ďalších dodatočných nákladov. Táto technológia je veľmi obľúbená aj medzi chalupármi, ktorí využívajú tieto solárne systémy pre svoju chatu.

(Klikinte na obrázok pre zobrazenie produktu v našom e-shope)

Úspora a komfort v jednom 

Nakoľko je počet komponentov tohto systému minimálny, je zabezpečená spoľahlivá a jednoduchá prevádzka od inštalácie až po samotné využívanie systému. Výhodou tohto systému je aj skutočnosť, že ho môžete ovládať vďaka mobilnej aplikácii takmer odkiaľkoľvek. Práve jednoduchosť, spoľahlivosť a kvalita tohto systému dokážu ušetriť náklady na ohrev teplej vody v návratnosti kratšej ako 5 rokov. V priemere je to až 70 % nákladov, a to už sú naozaj skvelé čísla!

Čísla a zase čísla

Osem fotovoltaických solárnych panelov s výkonom 280 Wp je schopných ohriať 150 litrov vody z teploty 10°C na 40°C za cca 2,5 hodiny. Použiteľný výkon systému je  až 2,4 kW. Ideálny pre elektrické zásobníky až do 300 litrov. V prípade potreby, je možné energiu jednoducho doplniť z distribučnej siete. Čo sa týka záruky, vaša investícia je chránená 5 ročnou zárukou na regulátor Nectar SUN a až 30 rokov na fotovoltaické panely.

 

Už od roku 2010 sa pohybujeme vo svete inovatívnych technológii, ktoré riešia problém elektrického pripojenia mimo elektrickej siete - Off grid. Našim cieľom je pomáhať šetriť energiu, pretože ako prax ukazuje úspora nevyrobenej energie je ešte efektívnejšia, ako vyrobená energia.