/Batéria dobíjaná slanou vodou (alebo močom)

Batéria dobíjaná slanou vodou (alebo močom)

Princíp výroby energie z vody a to mechanicky, či elektrochemicky nie je žiadna novinka, no táto batéria je naozaj niečo extra.
Tento produkt sa zjavil na serveroch venujúcich sa populárnej vede, avšak ani nám sa nepodarilo zistiť, kde by sa dal zadovážiť. Možno aj preto, že ho vyvinula juhokórejská armáda ako núdzový zdroj pre vojsko. Pochopiteľne, tomu zodpovedá aj strohý dizajn.

 

bateria na slanu vodu a moč

Technologicky princíp horčíkových platní ponorených v slanom roztoku s obsahom sodíka vytvárajúcich elektrinu je jednoduchý. Problémom je však pomerne skorá korózia kovových platní, preto je možné ich vybrať, keď sa batéria práve nepoužíva. Výdrž batérie taktiež priamo závisí od obsahu soli/sodíka v roztoku.
bateria na moč armada
A to najlepšie na koniec.
V núdzových prípadoch je možné naplniť batériu močom, ktorý je prirodzene slaný, pretože obsahuje vyššiu koncentráciu sodíka. Kapacita tejto batérie je ohromujúca! Teoreticky dokáže poháňať bežný notebook až 4 hodiny.zdroj: http://electrictreehouse.com/the-metalcell/

Už od roku 2010 sa pohybujeme vo svete inovatívnych technológii, ktoré riešia problém elektrického pripojenia mimo elektrickej siete - Off grid. Našim cieľom je pomáhať šetriť energiu, pretože ako prax ukazuje úspora nevyrobenej energie je ešte efektívnejšia, ako vyrobená energia.