/Slovenskí architekti zaujali svet sebestačným karavanom – ECOCAPSULE

Slovenskí architekti zaujali svet sebestačným karavanom – ECOCAPSULE

Ecocapsule je nízkoenergetický dom zabalený do kompaktného tvaru. Zlučuje energeticky účinný tvar, kompaktný objem a off-grid schopnosti s luxusnou teplou posteľou, tečúcou vodou a teplým jedlom.

Efektívne priestorové využitie

Aj keď má Ecocapsule malé rozmery,  pohodlne ubytuje dvoch dospelých ľudí. Jeho efektívne priestorové usporiadanie vám umožní vychutnať si pohodlie vybavenej domácnosti, v off-grid podmienkach. Vstavaný kuchynský kút s tečúcou vodou, splachovacie WC a sprcha s teplou vodou poskytujú luxus hotelovej izby, ktorý je teraz k dispozícii aj v divočine.podorys-final-1-1024x518

Ecocapsule poskytuje aj dostatok úložného priestoru pre všetky vaše športové alebo výskumné zariadenia.

aaaaNapriek svojej malej podobe je každý Ecocapsule vybavený všetkými náležitosťami potrebnými pre dlhodobý a pohodlný pobyt, bez nutnosti nabíjania alebo zásobovania.

ecocapsule-01Ecocapsule je napájaný vstavanou veternou turbínou, doplnený množstvom solárnych článkov. Duálne napájanie systému a batérie s vysokou kapacitou zaistí, že budete mať dostatok energie aj počas obdobia zníženej slnečnej alebo veternej aktivity.

ecocapsule-05_0

Guľovitý tvar je optimalizovaný pre zber dažďovej vody a rosy a vstavané filtre na vodu vám umožnia využiť ľubovoľný zdroj vody.

ecocapsule-02_0

Telo Ecocapsule je pokryté vysoko efektívnymi solárnymi článkami o ploche 2,6m2. Vyťahovacia tyč s 750W veternou turbínou je pripojená k telu Ecocapsule. Týmto je vytvorený energetický systém, ktorý vás pre pobyt v off-grid miestach zabezpečí skoro na celý rok.

schemy-energo-1024x373

Ecocapsule sa vojde do štandardného prepravného kontajnera, pričom nie sú potrebné žiadne špeciálne úpravy a opatrenia na jeho prepravu po celom svete. Môže byť prepravovaný loďou, letecky, ťahaním za vozidlom alebo dokonca aj ťažným zvieraťom.

schemy-logistic-1-1024x280

 Zdroj: www.ecocapsule.sk

Autori:  Tomáš Žáček, Soňa Pohlová, Igor Žáček
Tím:  Matej Pospíšil, Alexandra Bundalová www.ecocapsule.sk

Už od roku 2010 sa pohybujeme vo svete inovatívnych technológii, ktoré riešia problém elektrického pripojenia mimo elektrickej siete - Off grid. Našim cieľom je pomáhať šetriť energiu, pretože ako prax ukazuje úspora nevyrobenej energie je ešte efektívnejšia, ako vyrobená energia.