/SpaTap – šikovná sprcha do kempu, do prírody, na festival, ale aj pre rozvojové krajiny.
spatap-ekologicka-usporna-sprcha-setrenie-vody-outdoor-

SpaTap – šikovná sprcha do kempu, do prírody, na festival, ale aj pre rozvojové krajiny.

SpaTap je ekologicky šetrné zariadenie na umývanie, ktoré stačí pripojiť k ľubovoľnému typu fľaše a premeniť ho na sprchu, alebo vodovodný kohútik. Start-up projekt si na portáli kickstarter.com  získal mnoho priaznivcom a finančnú podporu dobrovoľných darcov. Chýba už len málo, aby bol uvedený do priemyselnej výroby a dostal sa tak do sveta a všade tam, kde nie je tečúca voda.

SpaTap je ekologicky priateľský. Dá sa pripojiť k akémukoľvek typu fľaše naplnenej vodou a má regulovateľný uzáver na prietok vody. Môže slúžiť na umývanie rúk, alebo vreckový sprchovací kút. Využitie si nájde kdekoľvek Na pláži, pri kempovaní, na ihriskách. Jedna fľaša vody vydá na 20 umytí rúk. Aj ju necháte na slnku, získate teplú vodu na jedno krátke osprchovanie.

spatap-ekologicka-usporna-sprcha-setrenie-vody-outdoor- spatap-ekologicka-usporna-sprcha-setrenie-vody-outdoor-

Prototyp je vytvorený na 3D tlačiarni. Autor nápadu zbiera prostriedky na výrobu oceľovej formy, ktorá bude odlievať hlavy z lekárskeho silikónu, ktorý je plne recyklovateľný, zdravotne nezávadný, antibakteriálny, čo potvrdila aj svetová organizácia FDA. Ľahko sa čistí a najmä malé deti v rozvojových krajinách motivuje k častejšiemu umývaniu rúk a tela. Tým, zabraňuje šíreniu infekčných ochorení, na ktoré ročne umierajú desiatky tisíc osôb.

spatap-ekologicka-usporna-sprcha-setrenie-vody-outdoor-   spatap-ekologicka-usporna-sprcha-setrenie-vody-outdoor- Jednoduchý dizajn nepotrebuje návod, takže ho dokáže používať aj malé dieťa. Viac informácií získate pozretím videa.

setrenie-vody-usporny-perlator-sprchova-hlavica-01
Vďaka predaju eko-výrobkov v našom Eshope vám môžeme prinášať tieto zaujímavé články.

Zdroj: https://www.kickstarter.com/projects/1350762407/spatap-outdoor-pocket-shower-for-water-saving-and

Už od roku 2010 sa pohybujeme vo svete inovatívnych technológii, ktoré riešia problém elektrického pripojenia mimo elektrickej siete - Off grid. Našim cieľom je pomáhať šetriť energiu, pretože ako prax ukazuje úspora nevyrobenej energie je ešte efektívnejšia, ako vyrobená energia.