/3 tipy, ako efektívne ušetriť na kúrení

3 tipy, ako efektívne ušetriť na kúrení

Náklady spojené s kúrením vedia každoročne potrápiť nejeden rodinný rozpočet. Ak dokonca bývate v bytovom dome, ktorý nie je zateplený, každoročne zvyšujúca sa cena za teplo, sa môže prejaviť na pomerne vysokom nedoplatku. V našom článku vám prezradíme niekoľko tipov, ako môžete ušetriť na kúrení, či už bývate v paneláku alebo rodinnom dome.

1. Špeciálny ventilátor pod radiátor Termík

Termík je špeciálne zariadenie zo sériou ventilátorov, ktoré zvyšuje účinnosť radiátora a zabezpečí vykurovanie až o 80 % rýchlejšie. Pri jeho dobrom nastavení je možné dosiahnuť úsporu nákladov za kúrenie až o viac ako 50 %.

PlusyMínusy
+ Rýchlejšie vykúrenie miestnosti až o 80 %– žiadne
+ Zníženie nákladov za kúrenie (kúri sa menej)
+ Kompaktné prevedenie zariadenia


2. Reflexná fólia za radiátor

Reflexná fólia Radflek zabraňuje unikaniu tepla cez stenu za radiátorom a pomáha odrážať generované teplo späť do miestnosti. Pripína sa magnetickou páskou o zadnú časť radiátora, takže nie je potrebné použiť žiadne lepidlá alebo šróby.

PlusyMínusy
+ Vysoká návratnosť a nulové pohlcovanie tepla– nutnosť vystrihnúť požadovaný rozmer
+ Praktickosť a jednoduchá montáž
+ Možnosť použiť pri akomkoľvek type radiátora


3. Prísada do centrálneho vykurovania

Patentovaná unikátna prísada do centrálneho vykurovacieho systému, ktorá dokáže ušetriť až 15 % nákladov za vykurovanie. Prísada EndoTherm™ je ocenená a preverená nezávislou spoločnosťou Energy Saving Trust. 

PlusyMínusy
+ Zníženie nákladov za kúrenie o 15 %– balenie iba v 0,5 L prevedení
+ Testované a overené nezávislými spoločnosťami
+ Jednoduchá aplikácia prísady do vykurovania

Navštívte náš e-shop www.ecoprodukt.sk a vyberte si z našej širokej ponuky produktov z kategórie šetrenie tepla a pripravte sa na vykurovaciu sezónu už dnes.

Už od roku 2010 sa pohybujeme vo svete inovatívnych technológii, ktoré riešia problém elektrického pripojenia mimo elektrickej siete - Off grid. Našim cieľom je pomáhať šetriť energiu, pretože ako prax ukazuje úspora nevyrobenej energie je ešte efektívnejšia, ako vyrobená energia.