/Nechutia vám hypotéky? Kto by to povedal, že sa dá parádne žiť v kontajneri.
eko-byvanie-kontainer-usporne-led-osvetlenie-solarne-panely-zahraka-bez-hypoteky-

Nechutia vám hypotéky? Kto by to povedal, že sa dá parádne žiť v kontajneri.

V okolí prístavov po celom svete sa povaľuje viac ako 300 miliónov prázdnych prepravných kontajnerov. So vzostupom zelenej architektúry a „tiny houses“ malých domčekov sa stále viac a viac používajú rôzne cenovo dostupné materiály. A to nielen v najchudobnejších oblastiach.

Eko-bývanie

Texaská architektonická firma dostala skvelý nápad, ako využiť lodné kontajnery a postaviť z nich obydlie, či dokonca penzión. Predstavili koncept montáže domov s funkčnou kúpeľnou a sprchovacím kútom. K dispozícii je malá záhradka na streche. Inštaláciou solárnych panelov by sa domček mohol stať energeticky menej závislým, v kombinácii s ďalšími zdrojmi obnoviteľnej energie by sa mohol pokojne odstrihnúť od siete. Úsporné LED osvetlenie a kompostovacie WC bez pachov sú tiež súčasťou nízkoenergetického konceptu.

Cena?

Zaujímavým prekvapením je, že oceľové prepravné kontainery sú tak lacné, že obvykle ostávajú v krajine doručenia. Číňanom sa totiž neoplatí prepravovať prázdne kontajnery loďou naspäť. Radšej vyrobia nové.

eko-byvanie-kontainer-usporne-led-osvetlenie-solarne-panely-zahraka-bez-hypoteky- eko-byvanie-kontainer-usporne-led-osvetlenie-solarne-panely-zahraka-bez-hypoteky- eko-byvanie-kontainer-usporne-led-osvetlenie-solarne-panely-zahraka-bez-hypoteky- eko-byvanie-kontainer-usporne-led-osvetlenie-solarne-panely-zahraka-bez-hypoteky- eko-byvanie-kontainer-usporne-led-osvetlenie-solarne-panely-zahraka-bez-hypoteky- eko-byvanie-kontainer-usporne-led-osvetlenie-solarne-panely-zahraka-bez-hypoteky-

zdroj: http://truthseekerdaily.com/2014/02/i-never-thought-i-would-say-this-but-i-would-live-in-this-shipping-container-the-insides-awesome/

 

Už od roku 2010 sa pohybujeme vo svete inovatívnych technológii, ktoré riešia problém elektrického pripojenia mimo elektrickej siete - Off grid. Našim cieľom je pomáhať šetriť energiu, pretože ako prax ukazuje úspora nevyrobenej energie je ešte efektívnejšia, ako vyrobená energia.