/Energetická situácia na Slovensku a ako môže pomôcť solárna energia
elektrikar na plosine

Energetická situácia na Slovensku a ako môže pomôcť solárna energia

Ani Slovensko či ostatné štáty V4 sa nestali výnimkou. Všetky zasiahlo ochorenie COVID-19 a momentálne už číslo infikovaných u nás žiaľ prekročilo 100. Mnohí zamestnávatelia nechávajú z preventívnych dôvodov pracovať svojich zamestnancov z domu formou home-office. Ako sme sa mohli dozvedieť, aj viaceré spoločnosti v oblasti energetiky sa chystajú na zvládnutie prípadného havarijného stavu. 

Energetické spoločnosti sa pripravujú a prijímajú bezpečnostné opatrenia

Spoločnosti ako Slovnaft alebo Slovenské elektrárne pracujú zatiaľ bez výraznejších obmedzení a distribútori elektriny rušia plánované odstávky. Svoje kapacity pripravujú na zvládnutie prípadného havarijného stavu. Spoločnosť SPP v tejto súvislosti zatvorila všetky zákaznícke centrá a podateľňu až do odvolania.

elektrické vedenie vysokého napätia

„Spoločnosť Západoslovenská distribučná pracuje v režime ALERT, čo znamená, že všetky prevádzkové činnosti vykonáva ako v normálnom režime, ale všetci zamestnanci, ktorým to náplň práce dovoľuje, pracujú z domu. Títo zamestnanci však pracujú vo zvýšenom bezpečnostnom režime – sú zakázané všetky zahraničné pracovné cesty, minimalizuje sa stretávanie, zamestnancom je meraná pred vstupom do budovy teplota a sú vybavení dezinfekčnými gélmi.“ (Zdroj: www.energie-portal.sk)

Ako sa pripraviť na prípadný výpadok elektriny? Odpoveď je solárna energia

Solárna energia a využitie hybridných systémov je jednoduché a overené riešenie, ako využiť energiu zo slnka a zabezpečiť sa pred výpadkom energie. Pripravili sme pre vás trojicu solárnych systémov, vďaka ktorým si zabezpečíte zdroj elektriny aj v prípade výpadku rozvodnej siete. Poďme sa spoločne na tieto systémy pozrieť.

1. Solárna hybridná zostava – ekonomická varianta

Solárna zostava 4x solárny panel 285Wp a Victron Easysolar 1600 – 1,14 kWp.

 • Táto zostava patrí k najlacnejším hybridným zostavám so zachovaním špičkovej kvality a spoľahlivosti akú na trhu nájdete.
 • Spĺňa základné podmienky šetrenia energie, primárne spotreba v domácnosti a ukladanie prebytkov energie do batérie.
 • Možnosť fungovania ako UPS, teda záložný zdroj. Výpadok energie v domácnosti ani nepostrehnete.
 • Tento menič má aj schopnosť posielania prebytkov do boilera, v prípade, že sú batérie plne nabité (túto schopnosť meniča Vám vieme bez problémov nastaviť).
 • V skratke kvalitné, spoľahlivé, cenovo dostupné.
 • Dá sa použiť na chate no i v rodinnom dome.
 • Tento systém Vám vie do roka vyrobiť cca 1 255 kWh
cta-hybridy

2. Solárna hybridná zostava – zlatá stredná cesta

Hybridný solárny systém 9 x solárny panel 285 Wp a EasySolar 48 V 3000 VA – 2,56 kWp

 • Komplexné riešenie pre rodinné domy, rekreačné objekty a podobne. Solárny systém EasySolar môže pracovať s podporou rozvodnej siete, alebo iného záložného zdroja, ale aj úplne v autonómnej prevádzke.
 • Tento systém Vám vie pokryť celú rodinnú spotrebu (3 fázy) za pomoci merača prúdu ET340.
 • Tento systém je ľahko rozširovateľný, možné je pridávať aj jednotlivé batérie aj panely.
 • Možnosť fungovania ako UPS, teda záložný zdroj. Výpadok energie v domácnosti ani nepostrehnete.
 • Tento systém Vám vie do roka vyrobiť cca 2 818 kWh.
cta-hybridy

3. Solárna hybridná zostava – pre najnáročnejších

Hybridný solárny systém 12 x solárny panel 285 Wp a EasySolar 48 V 3000 VA – 3,42 kWp 

 • Jedná sa o komplexné riešenie s rovnakými funkciami ako vyššie spomenutý hybridný solárny systém s 12 solárnymi panelmi pre rodinné domy, rekreačné objekty, chaty a podobne.
 • Tento systém Vám vie taktiež za pomoci merača prúdu ET340 pokryť celú rodinnú spotrebu (3 fázy).
 • Systém obsahuje väčší počet panelov a špičkovú nemeckú batériu so zárukou 10 rokov.
 • Vďaka väčšiemu množstvu fotovoltaických panelov a väčšej kapacite batérie Vám vie tento hybridný systém zaručiť pokles Vašich výdavkov za energiu na minimum.
 • Možnosť fungovania ako UPS, teda záložný zdroj. Výpadok energie v domácnosti ani nepostrehnete.
 • Tento systém Vám vie do roka vyrobiť cca 3 764 kWh.
cta-hybridy

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať. V pracovných dňoch od 9:00 do 16:00 je Vám k dispozícii technická podpora na číslach 0910 433 777, 0911 733 777 alebo na technik@ecoprodukt.sk

Už od roku 2010 sa pohybujeme vo svete inovatívnych technológii, ktoré riešia problém elektrického pripojenia mimo elektrickej siete - Off grid. Našim cieľom je pomáhať šetriť energiu, pretože ako prax ukazuje úspora nevyrobenej energie je ešte efektívnejšia, ako vyrobená energia.