/Alchýmia ekologického prania

Alchýmia ekologického prania

Výrobcovia pracích prostriedkov nám cez reklamné kampane predkladajú rôzne produkty. Bojujú o prvenstvo bielej, čistej, voňavej a hebkej bielizne. Pýtame sa ale, aký to má dopad na naše zdravie a celú planétu? Zamýšľame sa vôbec alebo len mávneme rukou  a zbavíme sa tým zodpovednosti za celý následok dejov?

Zdravá alternatíva – ekologické pranie

Máme právo voľby. Sme slobodní. Sloboda však prináša aj zodpovednosť. My sme sa ju rozhodli delegovať na úplne niekoho iného. Táto zdanlivá sloboda niečo stojí. Okrem toho, že všetky chemikálie z prania bielizne vypúšťame do nášho životného prostredia, nosíme tieto chemikálie na sebe vo dne i v noci, dvadsaťštyri hodín denne.

Rozhodli sme sa ponúknuť vám zdravú alternatívu. Zdravé pranie, pre naše telo a našu zem. Sami sme ho vyskúšali a musíme sa podeliť o výborné skúsenosti.  Odmenou nám bude bielizeň s minimálnou chemickou záťažou a tiež minimálnou záťažou pre planétu.

Začíname s ekoalchýmiou a predstavujeme štyri živly

– Voda

V tvrdej vode sa ťažko perie. Zistíme tvrdosť vody testovacími pásikmi . Pred praním používame podľa potreby zmäkčovadlo.

– Oheň

Pokiaľ nám to materiál umožňuje perieme na min.  40ºC, pretože pranie v studenej vode si vyžaduje omnoho viac chémie alebo viacej mechanickej práce.

– Zem

Škvrny hlavne organického pôvodu ako je hlina, tráva, víno, čokoláda sa ťažšie odstraňujú. Preto najprv bielizeň namáčame. Následne použijeme žlčové mydlo a polovica práce je za nami! Môžeme sa rozhodnúť aký prací prostriedok použijeme. Vyberáme z mydlových orechov, pracieho gélu z mydlových orechov prípadne z mydlových vločiek.

– Vzduch

Bielizeň sušíme najlepšie na slnku, ktoré nám ju prirodzene vybieli. Taktiež nám pomôže bieliaci prášok Puer. Môžeme použiť levanduľovú aviváž alebo rôzne silice, vďaka ktorým bude bielizeň príjemne voňavá.


 Zaujíma vás to? Idete do toho s nami?

Navrhujeme vám otestovať naše slová s balíčkom Alchýmia ekoprania len za 9,99 €.
ekologické pranie balicek

Balíček obsahuje

  • testovací prúžok na tvrdosť vody,
  • zmäkčovač vody
  • žlčové mydlo
  • odstraňovač škvŕn
  • mydlové orechy
  • levanduľový gél na pranie
  • prášok na pranie na biele prádlo
  • máchadlo bielizne L´VANDU LOVE

KÚPIŤ >> Alchýmia ekoprania len za 9,99 €

Cena dopravy už od 1,80 s DPH

Už od roku 2010 sa pohybujeme vo svete inovatívnych technológii, ktoré riešia problém elektrického pripojenia mimo elektrickej siete - Off grid. Našim cieľom je pomáhať šetriť energiu, pretože ako prax ukazuje úspora nevyrobenej energie je ešte efektívnejšia, ako vyrobená energia.