/Tesla Powerwall 2.0 s kapacitou 14kWh

Tesla Powerwall 2.0 s kapacitou 14kWh

Spolu s prezentáciou novej solárnej strechy bola predstavená aj nová verzia batérií spoločnosti Tesla pre domy Powerwall 2.0. Po úspechu prvej generácie batérií Powerwall priniesla inovácia dvojnásobné množstvo úložnej kapacity pre elektrickú energiu za rovnakú cenu, vrátane zabudovaného inverteru. Nový Powerwall 2.0 má kapacitu 14kWh a je určený pre solárne systémy.


Prioritne bol plánovaný pre spojenie s práve predstavenou novou solárnou strechou. Vďaka svojej vysokej kapacite umožňuje nezávislé napájanie svetiel, zásuviek a chladničky pre štandardný 4-izbový dom počas celého dňa.

Pre väčšie domy alebo menšie firmy sa môže použiť viac ako jeden Powerwall 2.0, nakoľko je možné zapojenie až 9. batérií v jednom systéme.


Vďaka svojim rozmerom a dizajnu môže byť Powerwall 2.0 inštalovaný buď ako samostatne stojacie zariadenie, alebo môže byť namontovaný na stene vnútri domu, ale aj z vonkajšej strany domu.

Je vodeodolný, a keďže nemá žiadne káble pod napätím ani ventilátory, je bezpečný na dotyk pre celú rodinu.


Elon Musk, CEO spoločnosti Tesla, uviedol, že „očakáva predaj väčšieho počtu Powerwall ako predaných áut„, keďže je žiadaný hlavne v oblastiach sveta, kde energia nie je spoľahlivá či rozšírená, alebo je príliš drahá.

Prvé kusy Powerwall 2.0 sa budú zasielať zákazníkom od tohto decembra a inštalácie začnú v januári 2017.

Zdroj: Tesla

Už od roku 2010 sa pohybujeme vo svete inovatívnych technológii, ktoré riešia problém elektrického pripojenia mimo elektrickej siete - Off grid. Našim cieľom je pomáhať šetriť energiu, pretože ako prax ukazuje úspora nevyrobenej energie je ešte efektívnejšia, ako vyrobená energia.