/Outdoorové fitko vyrába energiu pomocou vás

Outdoorové fitko vyrába energiu pomocou vás

Tak ako obnoviteľné zdroje energie, aj posilovne či fitness centrá sa tešia stále väčšej obľube. Cvičenie zlepšuje zdravie, udržiava nás vo fyzickej kondícii a pohybom z nás ventiluje prebytočnú energiu. Klasické fitko má však tiež svoje muchy. Cvičenie v interiéri je síce prospešné, no pohyb na čerstvom vzduchu nahradiť nedokáže. Druhé mínus je „premárnená“ pohybová energia ktorú zo seba pri cvičení vydáme, no už nie je možné ju ďalej využiť.

7wkk181c

Nieže by doposiaľ neexistovali fitness centrá pod holým nebom. A rovnako aj posilňovacie a kardio stroje už dokážu spracovať kinetickú energiu ľudského tela spaľujúceho kalórie. Avšak kombinácia týchto dvoch ideí je len celkom čerstvým projektom anglickej spoločnosti Great Outdoor Gym Company. 

kc1379y9

Kardio trenažéry, zoskupené do niečoho čo na prvý pohľad vyzerá ako detské ihrisko pre dospelých. V skutočnosti sú to však moderne pôsobiace generátory elektrickej energie. Tá je uskladnená v centrálnej batérii spoločnej pre celý vnútorny okruh (ihrisko). Elektrina je neskôr použitá aj na nočné osvetlenie pre priaznivcov večerného cvičenia, no dokáže aj nabíjať mobilné zariadenia.

08rtalxi

V ponuke je bežecký pás, spinningový bicykel, aj rôzne farebne rozlíšené stroje pre silový tréning. Sú podobné tým bežným, no majú nulové energetické náklady, sú dizajnované do exteriéru, a vyžadujú minimálnu údržbu. Ako uvádza Great Outdoor Gym Company, ľudia v okolí „outdoorových gymov“ vykazujú zvýšenie fyzickej aktivity vďaka pohodlnosti a všestrannosti ktoré tieto centrá poskytujú. A predpokladáme že aj vďaka voľnému vstupnému.

Konečne to niekto zrealizoval, fitko vonku ktoré vašu energiu nielen vezme ale vám za ňu aj niečo vráti. Do rubriky zelenej energie tak pribudol ďalší zápis v kategórii dynamo energia.

zdroj: inhabitat.com

webbanner 28112013 viansolarne

Už od roku 2010 sa pohybujeme vo svete inovatívnych technológii, ktoré riešia problém elektrického pripojenia mimo elektrickej siete - Off grid. Našim cieľom je pomáhať šetriť energiu, pretože ako prax ukazuje úspora nevyrobenej energie je ešte efektívnejšia, ako vyrobená energia.